Methods of opening a blocked sewer pipe

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

This article is in Persian. I would love to publish my articles in Persian. Because this language is very beautiful and I suggest you read and learn it.

لوله های فاضلاب به دلیل استفاده زیاد و چیزهایی که درون آنها جریان دارد همیشه در معرض گرفتگی قرار دارند. این مشکل میتواند برای خیلی از ما سخت و پر دردسر باشد چرا که گرفتگی لوله سبب بالا زدن فاضلاب و به دنبال آن کثیف کاری و بوی بد فاضلاب می شود.

امروز قرار است با استفاده از تجربیات شرکت لوله بازکنی شبانه روزی تهران به شما آموزش دهیم تا با استفاده از چندین روش لوله بازکنی در خانه بتوانید گرفتگی لوله های فاضلاب را برطرف کنید.

در مورد گرفتگی و مشکلات لوله فاضلاب همه ما علائم اخطار را میدانیم، راه آب سینک ظرفشویی و یا به چرخش و پایین رفتن آب از ساق پایتان در حمام توجه کنید و بوها ، بوهای تند و ناخوشایند اینها همه نشانه آن است که احتمالا بزودی با گرفتگی فاضلاب مواجه خواهید شد و یک روز می بینید راه آب کاملا بسته شده است پس لازم است که سریعا وارد عمل شوید .

1. استفاده از قلاب فلزی


خیلی آسان، اما بطور باورنکردنی کار آمد ، یک گیره فلزی لباس که کت و شلوار به آن آویزان میکنید بردارید و خوب خمیدگی آنرا صاف کنید بعد یک طرف آنرا در انتها به شکل قلابی کوچک خمیده کنید. آنرا به داخل راه آب بفرستید و فکر کنید ماهیگیری میکنید، سعی کنید تمام موها و چربیها و جرم های کثیف و نامطبوع را بیرون بکشید. به یاد داشته باشید باید سعی کنید محتویات لوله را بیرون بکشید نه اینکه بیشتر هل دهید و به پایین بفرستید، وقتی در حد ممکن محتویات را بیرون کشیدید، حالا به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید ،به این روش به راحتی لوله شما باز میشود.

2. محلول نمک و سرکه


ترکیبی از یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه درست کنید ؛ بر اثر ترکیب این دو، گازی از آن متصاعد میشود. بدون اتلاف وقت و قبل از تمام شدن جوشش ترکیب آنرا داخل فاضلاب بریزید این حالت جوشیدن دو ترکیب باعث میشود مو و چربی و محتویات لوله تمیز شود اجازه دهید حدود یک ساعت راه آب به همان شکل بماند بهتر است اجازه دهید تمام طول شب به همان شکل بماند بعد با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید. همچنین میتوانید اول به مقدار کافی نمک داخل لوله بریزید و بعد سرکه را روی آن بریزید. از این روش میتوانید به جای خدمات لوله بازکنی استفاده نمایید.

3. جاروبرقی تر و خشک


اگر در خانه جاروبرقی ترو خشک داشته باشید میتواند به یک ابزار فوق العاده برای لوله بازکنی تبدیل شود. ابتدا آن را روی بخش تر تنظیم کنید. حالا خرطومی جارو را درون لوله قرار دهید و اطراف آن را به وسیله پلاستیک بپوشانید تا هوا وارد و خارج نشود تا مکش با تمام قدرت صورت گیرد. دستگاه را روشن کنید و عامل انسداد لوله را مکش نمایید. با جارو برقی تر و خشک میتواند گرفتگی لوله فاضلاب که با مو، اشیا و چربی اتفاق افتاده را باز کرد بدون اینکه نیاز به خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه داشت. امکان دارد برخی از شرکت ها برای لوله بازکنی رسالت از این روش استفاده کنند.

4. آب جوش


روشی ساده تر از این برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب نیست. یک کتری روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید. حالا در دو یا سه مرحله به آرامی آب جوش را درون لوله بریزید و در هر مرحله چند ثانیه اجازه دهید تا آب جوش کار خود را انجام دهد. این معمولا ساده ترین و سریعترین راه برای لوله بازکنی است. اگر تاثیری نداشت میتوانید بار دیگر آن را تکرار کنید.

5. باز کردن چاه توالت با مواد شوینده


مانند سایر لوله های فاضلاب موجود در ساختمان، لوله های چاه توالت نیز ممکن است به مرور و با استفاده از آنها برای مدت زمان زیاد دچر گرفتگی شوند. این گرفتگی در بسیاری از مواقع به آسانی برطرف شده و نیاز به استفاده از خدمات تخلیه چاه نخواهد بود و یک گرفتگی ساده می باشد. برای این منظور می توانید کمی مایع ظرف شویی را درون چاه توالت بریزید و پس از چند دقیقه با یک ظرف آب داغ مسیر عبور فاضلاب را به طور کامل شستشو دهید. البته توجه کنید آبی که در چاه فاضلاب میریزید نباید درجه دمای خیلی بالایی داشته باشید، چون باعث ایجاد ترک در سنگ توالت خواهد شد. اگر این روش جواب داد دیگر نیاز نیست از خدمات تخلیه چاه تهران استفاده کنید.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments